25 фотографии од неверојатни и несекојдневни колекции

25 фотографии од неверојатни и несекојдневни колекции

Марки, монети, магнети од разни држави – ова се нештата што луѓето најчесто ги собираат. Но овде ќе имате шанса да видите луѓе со навистина уникатна страст. Тие собираат друштвени игри, регистарски таблички, па дури и јакни за скијање.

1. „Пред една година почнав да длабам монети наместо да излегувам. Еве ја мојата колекција досега“

25 фотографии од неверојатни и несекојдневни колекции

2. „Девојка ми си ја чисти колекцијата Монопол“

25 фотографии од неверојатни и несекојдневни колекции

3. „Мајка ми собира песок од плажите ширум целиот свет“

25 фотографии од неверојатни и несекојдневни колекции

4. „Татко ми само што се пресели во нова куќа. За неговата колекција плочи беа потребни 2 камиона“

25 фотографии од неверојатни и несекојдневни колекции

5. „Колекција од моите мали цртежи – акрилна боја на монети“

25 фотографии од неверојатни и несекојдневни колекции

6. „Го купив првото сечило во 1971-ва година. Ова е мојата колекција за време на есента 2016-та пред да им ја разделам на внуците. Има 396 сечила…“

25 фотографии од неверојатни и несекојдневни колекции

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

  1. Кате Reply

    Неверојатно. Се воодушевив , посебно од последното , како фан на Хари Потер.

Остави коментар