21 причина зошто (НЕ) треба да го посетите Дизниленд

Дизниленд е едно од најубавите локации во светот, место кое најмногу воодушевува можеби баш затоа што повторно го буди детето во вас. Токму затоа и вреди да го посетите. Секако, доколку сакате да ризикувате неповторливо, безнадежно и до уши да се заљубите во него. Затоа водете сметка за овие работи, можеби сепак не би требало да се осудите…

1-21-prichina-zoshto-ne-treba-da-odite-vo-diznilend-www.kafepauza.mk_

1. Во Дизниленд сокот од нане е највкусен на целиот свет!

2-21-prichina-zoshto-ne-treba-da-odite-vo-diznilend-www.kafepauza.mk_

2. Може да ве заболи вратот од постојаното гледање нагоре со желба да ги видите сите атракции

3-21-prichina-zoshto-ne-treba-da-odite-vo-diznilend-www.kafepauza.mk_

3. Преубавите балони се насекаде!

4-21-prichina-zoshto-ne-treba-da-odite-vo-diznilend-www.kafepauza.mk_

Продолжете на следната страница за да ги погледнете останатите прчини зошто (не) треба да го посетите Дизниленд…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар