19 фотографии на кои универзумот прави коинциденции што воодушевуваат - Part 2

19 фотографии на кои универзумот прави коинциденции што воодушевуваат

6. Месечината одлучила да им се придружи на олимписките кругови

7. Носот на овој коњ изгледа како стрелка свртена нагоре

8. Кашкавалот го надополнува изгледот на кравата

9. Ова виножито кружи околу сенката од авионот

10. Овој мафин се испекол во совршена форма на слон

Погледнете повеќе фотографии на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар