18-те најморничави нерешени случаи за исчезнати луѓе - Part 2

18-те најморничави нерешени случаи за исчезнати луѓе

7. Брајан Шафер, исчезнат од 2006 година

(7)18-neresheni-sluchai-za-ischeznati-lugje-kafepauza.mk

Додека бил на одмор во Охајо, овој студент отишол во некој бар со пријателите и исчезнал. На секој влез од барот биле поставени камери и било снимено неговото влегување. Но, на ниту една снимка го нема како излегува.

8. Дороти Арнолд, исчезната од 1910 година

(8)18-neresheni-sluchai-za-ischeznati-lugje-kafepauza.mk

Оваа наследничка на фабрика за парфеми излегла на прошетка низ Њујорк кога исчезнала. И знаете што е најчудно? Нејзината мајка сметала дека исчезнувањето ќе биде срамна приказна, па не го пријавувала случајот со недели.

9. Џоди Хојзентрут, исчезната од 1995 година

(9)18-neresheni-sluchai-za-ischeznati-lugje-kafepauza.mk

Оваа репортерка од Ајова одела кон своето работно место во 4:30 наутро кога наводно била киднапирана. Клучот од нејзиниот автомобил бил пронајден на бравата и бил свиткан, а другите докази укажуваат дека имало и отпор од нејзина страна. Иако била прогласена за мртва во 2001 година, од полицијата сепак мислат дека постои можност за решавање на случајот.

10. Беверли Потс, исчезната од 1951 година

(10)18-neresheni-sluchai-za-ischeznati-lugje-kafepauza.mk

Ова 10-годишно девојче од Охајо било да гледа претстава во локалниот парк и не се вратила дома. Секој осомничен за нејзиното киднапирање бил ослободен од обвинението. Во 2015 година имало мал напредок во решавањето на случајот, но тоа не било објавено во јавноста.

11. Били Хог, Џои Хог и Крег Дауел, исчезнати од 1967 година

(11)18-neresheni-sluchai-za-ischeznati-lugje-kafepauza.mk

Џои и Били исчезнале кога се упатиле кон една пештера во Мисури, а најверојатно и Крег бил со нив. Никој од нив не се вратил дома, а бидејќи биле добри пријатели голема е веројатноста да биле заедно. Никој не можел да потврди што навистина се случило, а ова го направило случајот речиси невозможен за решавање.

12. Микел Бигс, исчезната од 1999 година

(12)18-neresheni-sluchai-za-ischeznati-lugje-kafepauza.mk

Додека го чекала камионот за сладолед во Аризона, 11-годишното девојче исчезнало без трага. Мајка ѝ ги повикала неа и сестра ѝ да влезат во куќата, а Микел ја снемало 90 секунди подоцна. До денес никој не знае што се случило.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар