15-те најлоши восочни фигури во музејот Мадам Тисо

Кога ќе слушнете за восочни фигури, најверојатно првото нешто на што помислувате се совршените восочни фигури во музејот Мадам Тисо. Но, понекогаш и најдобрите грешат. Во продолжение погледнете ги најлошо изработените статуи во познатиот музеј.

1. Кога скулпторот си создал свој Леонардо (Холивуд, САД)

(1)15-te-najloshi-figuri-vo-madam-tiso-kafepauza.mk

2. Неуспешен обид да ја направат Бијонсе уште поубава… (Сан Франциско, САД)

(2)15-te-najloshi-figuri-vo-madam-tiso-kafepauza.mk

3. Уште еден таков обид… (Истанбул, Турција)

(3)15-te-najloshi-figuri-vo-madam-tiso-kafepauza.mk

4. Шармантниот Џорџ Клуни (Бангкок, Тајланд)

(4)15-te-najloshi-figuri-vo-madam-tiso-kafepauza.mk

5. Николас Кејџ изгледа навистина уморно (Амстердам, Холандија)

(5)15-te-najloshi-figuri-vo-madam-tiso-kafepauza.mk

6. Мерлин Монро? (Токио, Јапонија)

(6)15-te-najloshi-figuri-vo-madam-tiso-kafepauza.mk

7. Тешко е да се објасни што е проблемот со Џастин (Лондон, Велика Британија)

(7)15-te-najloshi-figuri-vo-madam-tiso-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар