15-те најлоши восочни фигури во музејот Мадам Тисо

15-те најлоши восочни фигури во музејот Мадам Тисо

Кога ќе слушнете за восочни фигури, најверојатно првото нешто на што помислувате се совршените восочни фигури во музејот Мадам Тисо. Но, понекогаш и најдобрите грешат. Во продолжение погледнете ги најлошо изработените статуи во познатиот музеј.

1. Кога скулпторот си создал свој Леонардо (Холивуд, САД)

(1)15-te-najloshi-figuri-vo-madam-tiso-kafepauza.mk

2. Неуспешен обид да ја направат Бијонсе уште поубава… (Сан Франциско, САД)

(2)15-te-najloshi-figuri-vo-madam-tiso-kafepauza.mk

3. Уште еден таков обид… (Истанбул, Турција)

(3)15-te-najloshi-figuri-vo-madam-tiso-kafepauza.mk

4. Шармантниот Џорџ Клуни (Бангкок, Тајланд)

(4)15-te-najloshi-figuri-vo-madam-tiso-kafepauza.mk

5. Николас Кејџ изгледа навистина уморно (Амстердам, Холандија)

(5)15-te-najloshi-figuri-vo-madam-tiso-kafepauza.mk

6. Мерлин Монро? (Токио, Јапонија)

(6)15-te-najloshi-figuri-vo-madam-tiso-kafepauza.mk

7. Тешко е да се објасни што е проблемот со Џастин (Лондон, Велика Британија)

(7)15-te-najloshi-figuri-vo-madam-tiso-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар