12 илустрации што покажуваат колку е тешко да воспитувате тинејџер

12 илустрации што покажуваат колку е тешко да воспитувате тинејџер

Да бидете мајка е навистина тешка задача која трае цел живот. За време на бременоста и откако ќе се роди детето, мајките добиваат многу совети и мислења за воспитувањето на своите деца. Сепак, не постојат прирачници или магични рецепти како да го направите тоа, но кога вашето дете ќе стане тинејџер, ќе ви треба најмногу трпение. Погледнете некои од најчестите и најсмешни ситуации со кои се соочуваат мајките од целиот свет за време на тинејџерските години на своите деца.

1. Тинејџерите не разбираат зошто не треба прво да ја миете мрсната тава, а потоа да продолжите со чашите

12 илустрации што покажуваат колку е тешко да воспитувате тинејџер

2. Тие го поминуваат поголемиот дел од времето прашувајќи се дали треба да ја обесат облеката нагоре или надолу

12 илустрации што покажуваат колку е тешко да воспитувате тинејџер

3. Понекогаш инсистираат постојано да ја носат истата облека

12 илустрации што покажуваат колку е тешко да воспитувате тинејџер

4. Тинејџерите мислат дека за чистење на шпоретот треба да се користат двете страни на сунѓерот

12 илустрации што покажуваат колку е тешко да воспитувате тинејџер

5. Понекогаш, тие најдобронамерно се обидуваат да ви помогнат, но го користат истиот сунѓер за чистење на бањата и на кујната

12 илустрации што покажуваат колку е тешко да воспитувате тинејџер

6. Тие можат и ќе влезат во куќата со многу валкани чевли

12 илустрации што покажуваат колку е тешко да воспитувате тинејџер

7. Им се чини дека сè е чисто

12 илустрации што покажуваат колку е тешко да воспитувате тинејџер

8. Тинејџерите се склони кон тоа да прават сè во најлошиот момент, па не вознемирувајте се ако ждригнат за време на оброкот

12 илустрации што покажуваат колку е тешко да воспитувате тинејџер

9. Понекогаш прават грешки, но кој не прави?

12 илустрации што покажуваат колку е тешко да воспитувате тинејџер

10. Кој може да му одолее на тој изглед?

12 илустрации што покажуваат колку е тешко да воспитувате тинејџер

11. Тие обично мислат дека знаат повеќе за животот од вас и дека можат да ве измамат

12 илустрации што покажуваат колку е тешко да воспитувате тинејџер

12. Можеби ќе ги измијат сите садови за да ве израдуваат или затоа што научиле дека секој мора да помогне во домаќинството, но највалканото тенџере секогаш ќе остане валкано, чекајќи некој друг да го измие

12 илустрации што покажуваат колку е тешко да воспитувате тинејџер

Погледнете ги овие 14 илустрации што ја покажуваат „еволуцијата“ на вашиот живот откако ќе имате деца.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар