11 причини зошто настинката е најлоша за време на летото

Доколку и вие сте една од оние личности кои успеваат да се разболат за време на летото, тогаш без сомнение целосно ќе се пронајдете во следниве 11 ситуации…

1. Првите неколку денови мислите дека е само алергија, па земате комплетно погрешни медикаменти

(1) 11 причини зошто настинката е најлоша за време на летото

2. Само што ќе сфатите дека сте настинале, СИТЕ личности кои ги познавате ќе ви предложат да правите нешто забавно за време на викендот

(2) 11 причини зошто настинката е најлоша за време на летото

3. Вие само сакате да се склопчите во големо и меко ќебе, но надвор има околу 100 степени

(3) 11 причини зошто настинката е најлоша за време на летото

4. Луѓето постојано ја јадат вашата холистичка терапија, која е всушност сладолед

(4) 11 причини зошто настинката е најлоша за време на летото

5. Со обидот да ја истуширате настинката од вашето тело, се потсетувате колку сите се забавуваат на базен, без вас

(5) 11 причини зошто настинката е најлоша за време на летото

6. Не постои личност со која можете заедно да бидете мизерни поради вашата лоша среќа

(6) 11 причини зошто настинката е најлоша за време на летото

7. Не знаете дали се потите од треска или од тоа што сте премногу сиромашни за клима уред

(7) 11 причини зошто настинката е најлоша за време на летото

8. Јадењето жешка супа ви изгледа едноставно погрешно

(8) 11 причини зошто настинката е најлоша за време на летото

9. Натерани сте да сфатите колку лоша програма има во попладневните часови на ТВ

(9) 11 причини зошто настинката е најлоша за време на летото

10. Никој не ви доаѓа на посета бидејќи сите се зафатени со забавување, а кога конечно ќе најдат време, забележувате дека нивниот тен драстично се разликува од вашиот

(10) 11 причини зошто настинката е најлоша за време на летото

11. Вие ќе почнете да се чувствувате подобро во недела и ќе сфатите дека викендот е завршен и дека е време да се вратите на работа!

(11) 11 причини зошто настинката е најлоша за време на летото

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар