10-секундно утринско расонување: Колку лица можете да видите на оваа слика?

Без разлика дали се будни со саати, поголемиот дел од луѓето едноставно не функционираат во раните утрински саати. Се случува учениците и студентите да заспијат на клупа на предавањата, а вработените едвај да ги додржуваат очите отворени додека се справуваат со своите секојдневни работни обврски. Но ако сакате инстантно расонување, тогаш ви препорачуваме да наместите тајмер на вашиот мобилен телефон на 10 секунди и да се обидете во тоа време да ги пронајдете сите лица на оваа слика! Ако успеете, расонувањето е гарантирано. Со среќа!

(1) 10-sekundno-utrinsko-rasonuvanje-kolku-lica-mozhete-da-vidite-na-ovaa-slika-www.kafepauza.mk

  • Не успеавте да ги најдете сите? Не грижете се! Кликнете тука за решението…

    (2) 10-sekundno-utrinsko-rasonuvanje-kolku-lica-mozhete-da-vidite-na-ovaa-slika-www.kafepauza.mk

Пробајте го и овој забавен тест за внимание и концентрација: Колку животни гледате на сликата?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар