10 бесмислени работи што ги правите секој ден

10 бесмислени работи што ги правите секој ден

Животот е исполнет со противречности. Сите луѓе работат напорно и имаат свои мали начини како да ги решат секојдневните проблеми, но понекогаш на тој начин создаваат повеќе проблеми отколку што имало претходно. Погледнете кои работи треба да да престанете да ги правите затоа што се навистина бесмислени.

1. Користите платнена торба при купување, а веќе сте купиле многу пластични артикли

10 бесмислени работи што ги правите секој ден

2. Трошите повеќе време за да изберете нова телевизиска емисија, отколку што ја гледате таа емисија

10 бесмислени работи што ги правите секој ден

3. Загрижени сте за тестовите или за апликациите откако ќе ги доставите

10 бесмислени работи што ги правите секој ден

4. Пиете млеко со ниска масленост, а јадете пита и колачиња

10 бесмислени работи што ги правите секој ден

5. Се одјавувате од Фејсбук и веднаш потоа повторно се најавувате

10 бесмислени работи што ги правите секој ден

6. Го оставате телевизорот да работи само за да има врева во позадина

10 бесмислени работи што ги правите секој ден

7. Оставате празни шишиња и кутии за храна во фиоките или во фрижидерот

10 бесмислени работи што ги правите секој ден

8. Го проверувате фрижидерот за да видите дали магично се појавила нова храна

10 бесмислени работи што ги правите секој ден

9. Ги притискате копчињата на далечинскиот управувач кога не работи, а тој има потреба од нови батерии

10 бесмислени работи што ги правите секој ден

10. Свирите кога сте заглавени во сообраќаен метеж

10 бесмислени работи што ги правите секој ден

Прочитајте и кои 9 работи треба да престанете да ги правите ако сакате да ја спасите планетата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар