Топ 5 содржини за изминатата недела (27.6.-3.7)

Ги издвојуваме петте содржини кои најмногу ги читавте на Кафе пауза изминатава недела.Топ 5 содржини за изминатата недела (27.6.-3.7)

1. Глупави ситуации кои му се случуваат секому

На секој од нас, секојдневно му се случуваат пријатни, но и непријатни, па дури и смешни ситуации. Но, додека траат воопшто не ви е смешно, бидејќи ви се случува вам, а не на некој друг. Како и да е, откако ќе пројде ситуацијата, насмевнете се, бидејќи навистина е смешна и сетете се дека такви работи им се случуваат на сите луѓе. Прочитајте ги следниве ситуации кои ви се случиле или сте слушнале дека на некој друг му се случиле, а потоа споделете некое ваше „интересно“ искуство.
.

2. Венчавка од соништата

Ако некогаш сте се запрашале која е совршената венчавка, сигурно оваа ќе ви биде во топ 3. Ве оставам да уживате.
.

3.  Мистеријата зад феноменот дежаву

Ви се случило ли да се најдете во друштво на вашите пријатели, разговарајќи на одредена актуелна тема, а за момент да почувствувате дека веќе сте биле таму, сте го правеле истиот муабет, на истиот начин во идентична околина? Ако сте доживеале ваква или слична состојба, тогаш вие спаѓате во оние 70% од луѓето кои во текот на својот живот искусуваат дежаву.
.

4. Астрологијата и трошењето пари

Како би реагирале доколку добиете премија на лото, ви тргне работата во вашиот приватен бизнис или ако чуете дека некоја далечна тетка ви оставила солидно наследство? Како воопшто се однесувате во ситуациите кога да речеме, шефот решава да ви даде бонус од стотина евра или баба ви ве почести некоја илјадарка за роденден? Веднаш ќе почнете да трошите или ќе тргнете поголем дел од парите за „црни денови“? Прочитајте што вели астрологијата за вашиот хороскопски знак и неговата алчност или штедливост.
.

5. 12 трикови со кои луѓето се служат за да ве изманипулираат

Ако им дадете шанса на луѓето, тие ќе се обидат да ве изманипулираат на еден или на друг начин. Тоа е тажна реалност, но сепак е дел од нашите животи. Бидејќи знаењето е најдобрата одбрана, прочитајте ги овие 12 техники, кои луѓето ќе се обидат да ги употребат на вас, за да го добијат тоа што го сакаат. Ако ги знаете триковите, нивната цел ќе биде безуспешна, а вашите чувства неповредени.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар