Уникатни пронајдоци што може да бидат одличен подарок за вас и вашите сакани

9. Женска јакна која се полни со топлина

Уникатни технолошки пронајдоци кои може да бидат одличен подарок за вашите сакани

Би ви требало само една јакна доколку таа успее да ве затоплува секогаш кога ќе посакате, зар не? Со оваа јакна која чини 200 долари и се полни со УСБ-кабел, вие секогаш ќе се чувствувате топло.

10. Електричен велосипед што се витка

Уникатни технолошки пронајдоци кои може да бидат одличен подарок за вашите сакани

Со овој велосипед (кој чини 1.500 долари), повеќе нема да морате да се грижите каде да го чувате, а многу ќе ви помогне и кога ќе бидете уморни, па ќе треба со него да се враќате од работа.

11. Електричен скејтборд

Уникатни технолошки пронајдоци кои може да бидат одличен подарок за вашите сакани

Електричните скејтборди навистина постојат и тие не бараат да одржувате рамнотежа или да ја движите штицата. Можете да добиете еден за 520 долари.

12. Ранец за лаптоп кој се полни на соларна енергија

Уникатни технолошки пронајдоци кои може да бидат одличен подарок за вашите сакани

Овој неверојатен ранец кој чини 379 долари, го полни вашиот лаптоп додека се движите. Што друго ви е потребно во животот?

13. Лента која го следи начинот на вашето размислување

Уникатни технолошки пронајдоци кои може да бидат одличен подарок за вашите сакани

Медитирајте со овој уред кој го следи секој аспект на вашето размислување и ви овозможува да го оценувате вашиот напредок. Тој може да биде ваш за 249 долари.

14. Уред за комуницирање инспириран од Ѕвездени патеки

Уникатни технолошки пронајдоци кои може да бидат одличен подарок за вашите сакани

Овој уред чини 150 долари. Тој се поврзува со смартфонот преку блутут и функционира како телефон.

15. Блутут звучник

Уникатни технолошки пронајдоци кои може да бидат одличен подарок за вашите сакани

На кој му требаат и перница и звучник кога со овој уред кој чини 299 долари можете да ги имате и двете?

16. Дигитални очи и масер за главата

Уникатни технолошки пронајдоци кои може да бидат одличен подарок за вашите сакани

Овој уред чини 300 долари и не постои некој на кој не би му бил привлечен!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар