Уникатни пронајдоци што може да бидат одличен подарок за вас и вашите сакани

Како што се развива технологијата, така сме сведоци на сѐ поголем број уникатни работи за кои не сме ни замислувале дека може да постојат. Но, тие се целосно достапни, иако нашиот буџет не одговара секогаш за да си ги дозволиме да ги имаме во нашето секојдневие. Но, ако навистина сте во потрага по уникатен и редок подарок, вашата желба може да биде остварена со овие неверојатни производи.

1. Врата кон небото

Уникатни технолошки пронајдоци кои може да бидат одличен подарок за вашите сакани

Бидете со главата во небото, буквално. Овој уред е огледало што додава 3Д облаци на врвот на секоја рефлексија, а почетната цена му е 500 долари.

2. 30-годишнина од автентичната игра Пакман

Уникатни технолошки пронајдоци кои може да бидат одличен подарок за вашите сакани

Оживејте го детството со овој уред кој ќе ви овозможи да ја играте играта во живо, а може да биде ваш за 3.500 долари.

3. Егзотично, виртуелно и авантуристичко трчање

Уникатни технолошки пронајдоци кои може да бидат одличен подарок за вашите сакани

Дали некогаш сте посакале наутро да трчате на некое повозбудливо место? Вашата желба ќе биде остварена со овој уред кој можете да го купите за 8.000 долари.

4. Шанкер-робот

Уникатни технолошки пронајдоци кои може да бидат одличен подарок за вашите сакани

Овој шанкер-робот ќе ви биде од голема помош, но за него ќе треба да одвоите неверојатни 25.000 долари!

5. Електронско куче-чувар

(1) unikatni-tehnoloshki-pronajdoci-koi-mozhe-da-bidat-odlichen-podarok-za-vashite-sakani-kafepauza

Rex Plus II Electronic Watchdog ги прави сите оние работи што би ги правело и кучето-чувар, па дури и лае, а сето тоа доаѓа склопено во роботска кутија. Овој уред можете да го добиете за 100 долари.

6. Машина што автоматски свири музика

Уникатни технолошки пронајдоци кои може да бидат одличен подарок за вашите сакани

Crosley Rocket Jukebox е сонот на секој љубител на музиката. Овој уред свири секаков вид музика, а може да биде ваш за 8.995 долари.

7. Робот кој го надгледува вашиот дом и вашите миленици

Уникатни технолошки пронајдоци кои може да бидат одличен подарок за вашите сакани

Кој вели дека не можете да бидете на две места одеднаш? Овој робот може да биде ваши очи и уши, а достапен е за 1.000 долари.

8. Скутер кој сам одржува рамнотежа

Уникатни технолошки пронајдоци кои може да бидат одличен подарок за вашите сакани

Овој скутер ви ветува удобно возење, а може да биде ваш за 1.600 долари.

Погледнете уште уникатни уреди на наредната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар