Компјутерско глувче кое работи и во воздух

Компјутерско глувче кое работи и во воздух

“Иваус„ е концепт за компјутерско глувче, кое може да работи на еден малку необичен начин. Замислата е ова глувче да може да работи на два метода, стандарден и воздушен.

Компјутерско глувче кое работи и во воздух

Компјутерско глувче кое работи и во воздух

Контролните копчиња и тркалцето се направени во форма на мали сензорски панели, а лед светло се користи за фидбек и реагира на секоја команда. Покрај необичниот дизајн и високо креативната идеја, дизајнерот се погрижил ова уникатно глувче да има перфектна ергономија т.е. одлично да прилега на раката на корисникот.

Компјутерско глувче кое работи и во воздух

Компјутерско глувче кое работи и во воздух

Проектот е предвиден, за ова глувче да се користи како замена на оптичко пенкало или да послужи како покажувач на презентации.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар