8 сајтови кои веднаш ќе ви ја зголемат продуктивноста

Автор: Ема Јакимовска

Факт е дека голем дел од денот го поминуваме на интернет. И додека повеќето луѓе го трошат времето на многуте социјални мрежи, добро е да се знае дека постојат веб-сајтови, каде што навистина може да научите нешто ново и истовремено да се чувствувате покорисно. Во продолжение ви препорачуваме некои од нив.

1. Coursera

Веб-сајт кој нуди врвни академски предавања од многу реномирани светски универзитети од најразлични области, и тоа сосема бесплатно!8 сајтови кои веднаш ќе ви ја зголемат продуктивноста

2. Instructables

Неверојатно практичен и корисен сајт од типот „Направи сам“. Посетете го веднаш.8 сајтови кои веднаш ќе ви ја зголемат продуктивноста

3. Duolingo

Совршено место за учење два или повеќе јазици на солидно, основно ниво. Овој сајт е совршен за збогатување на вокабуларот на лесен и интересен начин.(3) 8 сајтови кои веднаш ќе ви ја зголемат продуктивноста

4. Big Think

Интернет-простор кој буквално ќе ве остави без текст. Генијално!(4) 8 сајтови кои веднаш ќе ви ја зголемат продуктивноста

5. FutureMe

Испратете си писмо на себеси од иднината и увидете си ги своите најголемите успеси и падови со текот на времето. Вистинска дигитална временска машина.(5) 8 сајтови кои веднаш ќе ви ја зголемат продуктивноста

6. Lumosity

После долгото бескорисно дремење на Фејсбук, ова е совршен сајт за вежбање на мозокот, со вежби и игри прилагодени на вашите потреби.(6) 8 сајтови кои веднаш ќе ви ја зголемат продуктивноста

7. Goodreads

Најдобрата веб-локација за љубителите на книги. Виртуелни полици со книги, препораки и дискусии со други читатели.8 сајтови кои веднаш ќе ви ја зголемат продуктивноста

8. TED Talks

Веб-сајт кој нуди брилијантни говори на најразлични теми. Интересно и едукативно поминато време.8 сајтови кои веднаш ќе ви ја зголемат продуктивностаНе одложувајте. Посетете ги овие сајтови што побрзо. Забавувајте се и учете нови нешта!


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар