Порше Македонија претстави два нови модели на ŠKODA, новите KODIAQ и Octavia

Порше Македонија, за љубителите на квалитетни автомобили со пристапни цени, претстави уште два нови прекрасни модели, со што и официјално започна продажбата на новиот Skoda Kodiaq и новата Skoda Octavia во Р. Македонија.
Датум: 15 мар 2017
, Автор:

ŠKODA втора година по ред прогласена за најсигурен автомобилски бренд во Велика Британија

Врвните перформанси на автомобилите на ŠKODA ги потврди компанијата за истражување на пазарот „Ј.Д. Пауер“ во својата студија за 2016 година, за која беа анкетирани 13.000 сопственици на нови возила од Велика Британија.
Датум: 21 јул 2016
, Автор:

ŠKODA официјално возило на Мавровскиот велосипедски маратон

ŠKODA е поддржувач на велосипедизмот и се залага за производство на енергетски ефикасни возила, што индиректно придонесува и кон зачувување на животната средина.
Датум: 15 јун 2016
, Автор:

ŠKODA ќе промовира нов дизајнерски усовршен теренец на саемот во Женева

Дизајнот на ŠKODA VisionS е моќен и експресивен, а возилото е екстремно пространо со три седишта и должина од 4,70 метри.
Датум: 04 феб 2016
, Автор:

ŠKODA Superb – Новата ера на ŠKODA

Светска премиера на новиот знаменосец на ŠKODA во Прага...
Датум: 20 феб 2015
, Автор:

Пристигна SKODA Rapid Spaceback – новиот градски заводник

Оваа зима и македонските возачи ќе можат со своите семејства да уживаат во патувањето и зимскиот одмор со новиот автомобилски убавец ŠKODA Rapid Spaceback, благодарение на генералниот импортер за ŠKODA - „Porsche Macedonia“.
Датум: 18 дек 2013
, Автор: