хороскоп | Кафе пауза - Part 157

Стрелец и овен – љубовна комбинација

Најдобриот аспект од љубовната комбинација стрелец–овен е нивниот огромен ентузијазам, непресушна енергија и нагон за авантуристички потфати.
Датум: 26 ное 2010
, Автор:

Астролошки профил на родените во знакот стрелец

Стрелците се големи оптимисти и за нив чашата е секогаш половина полна...
Датум: 24 ное 2010
, Автор:

Скорпија и риби – љубовна комбинација

Двата знака поседуваат голема интуиција и можат да ги почувствуваат мислите и емоциите на својот партнер...
Датум: 22 ное 2010
, Автор:

Скорпија и водолија – љубовна комбинација

Со нејзиниот невообичаен, идеалистички и пред сè социјален поглед кон животот, водолијата е многу чуден избор за затворената и повлечена скорпија.
Датум: 19 ное 2010
, Автор:

Скорпија и јарец – љубовна комбинација

Кога скорпија и јарец се заедно, тие не само што уживаат во една хармонична и скапоцена љубовна врска, туку тие истовремено се развиваат и созреваат како индивидуални личности.
Датум: 17 ное 2010
, Автор:

Скорпија и стрелец – љубовна комбинација

Стрелецот сака промени, нови, возбудливи и непредвидливи случувања и располага со моќна оптимистичка енергија. Скорпијата пак, едноставно сака да се зближи со својот партнер...
Датум: 15 ное 2010
, Автор:

Скорпија и скорпија – љубовна комбинација

Скорпиите се ориентирани кон своите цели, а нивната моќ ги прави неспоредливо и непобедливо дуо. Апсолутната верност и посветеност, ја осигуруваат долготрајноста на оваа врска.
Датум: 12 ное 2010
, Автор:

Надворешниот изглед на Скорпијата

Дури и кога не се трудат да бидат секси, Скорпиите имаат некоја магнетска привлечност од која блика сексуална енергија.
Датум: 10 ное 2010
, Автор:

Скорпија и девица – љубовна комбинација

Скорпијата и девицата го формираат темелот на сите љубовни врски – Меркур ја збогатува нивната комуникација, а Марс ја разгорува страста.
Датум: 08 ное 2010
, Автор:

Скорпија и лав – љубовна комбинација

Лавот и скорпијата се способни да му го пружат на партнерот она што тој го бара и на тој начин меѓусебно си ја хранат самодовербата.
Датум: 05 ное 2010
, Автор:

Скорпија и рак – љубовна комбинација

Помеѓу скорпијата и ракот постои силна сексуална привлечност, а кога се заедно, температурата во собата постојано расте. Овие знаци имаат многу заеднички работи...
Датум: 03 ное 2010
, Автор:

Скорпија и близнаци – љубовна комбинација

Кога скорпија и близнаци ќе стапат во љубовна врска, тие мораат да научат да ги почитуваат нивните разлики во карактерите. Доколку успеат во тоа, тие ќе имаат речиси нескршлива врска.
Датум: 01 ное 2010
, Автор: