Надворешниот изглед на скорпијата

Надворешниот изглед на Скорпијата

Општи карактеристики

Скорпијата лесно можете да ја препознаете врз основа на нејзините физички карактеристики, бидејќи постојат неколку фактори кои го прават овој знак доста препознатлив и специфичен.

Има два типа на Скорпии. Едниот тип се ситни со нежни црти на лицето. Другиот тип се покрупни, а нивните црти се истакнати и јаки. Носот на Скорпиите е најчесто прав, без грпка и не е подвиткан навнатре на крајот. Напротив, пропорционално се стеснува на врвот.

Надворешниот изглед на скорпијата

Скорпиите во профил

Профилот на Скорпиите е најчесто многу правилен. Повторно ќе спомнеме, нивниот нос е прав и испакнат и делува како буквално да го покажува правецот на нешто кон кое Скорпијата сака да ви го привлече вниманието. Впрочем, еден од симболите на хороскопскиот знак Скорпија, е орелот.

Надворешниот изглед на скорпијата

Очите на женските Скорпии

Без разлика на бојата на очите, очите на жените родени во знакот Скорпија се предизвикувачки, впечатливи и специфични. Ќе ги препознаете овие очи бидејќи тие изгледаат како стаклени. Очите се заштитен знак на Скорпијата, бидејќи ги штитат нејзините мисли. Додека таа ве освојува со нејзиниот „убиствен“ поглед, вие ќе бидете немоќни да сфатите што се крие зад нив.

Надворешниот изглед на скорпијата

Очите на машките Скорпии

Машките претставници на овој знак, ја делат истата карактеристика со женските – „стаклениот поглед“. Кога гледате во неговите очи, е исто како да се гледате себеси во огледало. Овие очи ќе ве натераат да останете да гледате во нив подолго време, за да се трудите залудно да ги откриете неговите мистериозни мисли.

Надворешниот изглед на скорпијата

Секогаш во акција

Скорпијата е борбен знак, кој ужива екстремно да се напрега за да си докаже себеси дека ќе успее да го реализира тоа што доволно го посакува. Можеби звучи како карактеристика која не би посакале да ја имате, но во суштина таа е многу здрава за Скорпијата. Скорпиите во себе кријат толку многу емоции и во остварувањето на нивните планови и цели тие мораат да се туркаат себеси до работ, со цел да се чувствуваат здраво. Во спротивно, можат да им се случат непосакувани психолошки блокади.

Надворешниот изглед на скорпијата

Омилени бои на Скорпијата

Скорпиите ја сакаат црната боја и тие често се облекуваат од глава до петици во оваа боја. Црната боја во светот на модата е често нарекувана „никаква боја“, но Скорпијата умее да ја култивизира и носи на еден префинет начин, кој ѝ дава елеганција и грациозност и ѝ помага да ја истакне нејзината „рендгенска визија“. Луѓето родени во овој знак, ја преферираат оваа боја, бидејќи им помага да бидат „невидливи“. Скорпиите најчесто имаат и дузина виолетови парчиња облека.

Надворешниот изглед на скорпијата

Црвена е уште една омилена боја на Скорпиите, но не е нивни чест избор за облека. Управувана од планетата Марс, скорпијата облекува црвена облека кога е подготвена и решена да стапи во акција.

Искрена насмевка

Кога Скорпијата се смее, таа се смее од срце. Нејзината искрена насмевка е широка и прави да се чусвтвувате добредојдени во нејзина близина.

Надворешниот изглед на скорпијата

Сексапил со кој е тешко да излезете на крај

Дури и кога не се трудат да бидат секси, овие луѓе имаат некоја магнетска привлечност од која блика сексуална енергија. Друг клучен фактор за нивната „сексуалност“ е тоа дека тие на некој начин изгледаат „опасно“. Генерално, на Скорпиите опасноста им претставува предизвик.

Надворешниот изглед на скорпијата

Љубопитни истражувачи

Скорпијата не можете, а да не ја забележите, бидејќи тој/таа или ќе зјапа во нешто, напнато ќе се обидува да пронајде нова тема за размислување, ќе пишува или фуриозно ќе црта. Многу припадници на овој знак работат како адвокати, детективи или во ургентна служба, бидејќи им е удобно да се справуваат со „темната страна“ на животот.

Надворешниот изглед на скорпијата

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Jana Reply

  Oooo…samo kolku mnogu ova e tochnooo
  Bravooo…!!
  A posebno se zachudiv kako e mozno tolku mnogu da gi pogodi boitee..!!
  Fantastichnoo

 2. scorpio Reply

  cista vistina

 3. crna skorpija Reply

  za se e tochno…..booite,karaktekistikite…neverovatno

 4. Име Reply

  taka si e….100% tocno

 5. tasev24 Reply

  убиствен поглед od sekogas mi zborat za toa 🙂

 6. ivona Reply

  cista vistina 🙂

 7. Valentina Reply

  SEKOJA CEST NA AVTOROT….

 8. marina Reply

  10000% vistina

 9. valentina Reply

  kako za mene pisuvano— sekoja cest

 10. igor Reply

  ccccccc neverovatno no vistinito znaci segde se pronajdov bravo za avtorot cestitki

 11. danche Reply

  tocno osobeno za ybistveniot poglet spravuvanjeto so mracnite strani i bojata

 12. Емче Reply

  Се е вистина 😉

 13. Тоше Reply

  Кога ќе има за надворешен изглед на лавот?
  о
  Љубовен астролошки профил за машките лавови?

 14. Martin Reply

  Aman, vi se molam. 21 vek e a vie ushte veruvate vo horoskop. Vie ste se shto ne chini so ovoj svet. Mesto da se obrazuvate vie se nadevate, toa e celiiot problem. Se nadevam deka sekoj od vas ke se vencha so znakot koj najvekje mu odgovara i potoa vashiot zivot da se pretvori vo pekol bidejki ste se vodele spored nekoi idiotski veruvanja.

 15. NEeVazno Reply

  Licnosta koja se potpisala kako Martin – aj prestani!
  Ova e 100 % to4no! Bravo za avtorot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 16. NATALI Reply

  SE E CISTA VISTINA:))

 17. Elena12345Elena Reply

  Da nie sme seksi,super,i se e vistina.i isto taka mene omilena boja na obleka mi e crna 😀

Остави коментар