Зошто Бора Чорба и Балашевиќ не се поднесуваат?!

Фронтменот на култните „Рибља Чорба“, Бора Ѓорѓевиќ е главен гостин во новата епизода од најпопуларното ток шоу кај нас, „Еден на Еден“. Во најавата гледаме дека нè чекаат одлични разговори, пеење, шеги и по некоја пцовка со популарниот судија во „Ѕвездите на Пинк“, Бора Чорба.

Гости ќе бидат и „Темпера“, групата составена од поранешните членови на „Архангел“ – Мите Димовски, Џоле Максимовски и Драган Гиновски Гино, во која вокал е Тања Тас.

Поминете уште една саботна вечер со Жаре и екипата на 21 март во 22.30 часот на Алфа ТВ.
Еве ја најавата за шоуто –

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар