Во петок промоција на бизнис колекцијата на Ѓоргиева

Во петок промоција на бизнис колекцијата на Ѓоргиева

Во петок (13.12) во меморијалниот центар Никола Кљусев модната дизајнерка Олгица Ѓоргиева ќе ја промовира бизнис колекцијата „Unrestricted“ како продолжение на последната колекција „Ослободување“.

Предновогодишната бизнис колекција е инспирирана од урбаната деловна жена која балансира со бизнис динамиката и убавината.

Oваа колекција како што најавува Ѓоргиева ќе ја ослободи жената од формалноста и стереотипите во бизнис стилот.

Новата колекција ќе биде промовирана од десет истакнати македонски бизнис жени: Љупка Наумовска – сопственик на Ханибиз, Снежана Лупевска – продуцент и новинар, Марта Наумовска Грнарова – генерален менаџер на Завар Компани, Билјана Василева Трендафилова – новинар и уредник во МРТ, Анета Пешева – директор на Ултра, Славица Николовска – основач на Македонска мрежа на ментори, Билјана Трајковска- сопственик на винарија и дестилерија Трајковски „Traikovsky Wines & Spirits“, Билјана Зафирова – главен и одговорен уредник на republika.mk, Ли Вебер Турковиќ – директор на Контент маркетинг и Олгица Ѓоргиева – моден дизајнер.

Веднаш по официјалната промоција комерцијалната колекцијата ќе биде пуштена во продажба.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар