Во Alessandro Makedonija пристигна револуционерен и високотехнолошки уред кој трајно ги решава акните и флеките на лицето

Научниците измислија неинванзивен апарат кој може да се употребува на кожата и тоа за повеќе намени. Станува збор за „JetPeel“ – неверојатна технологија со видливи резултати. Пубертетските акни или акните кои се јавуваат особено во подоцнежниот период од животот претставуваат голем проблем, а исти непријатности создаваат и флеките на лицето. Влијаат на надворешниот изглед на личноста и ја разнишуваат самодовербата. Тие што имаат вакви проблеми со кожата досега можеби минале низ многу третмани, но без видливи резултати.

Во Alessandro Makedonija пристигна револуционерен и високотехнолошки уред кој трајно ги решава акните и флеките на лицето

Експертите од областа на дерматологијата велат дека треба да му се даде шанса на овој апарат кој работи со ракетна технологија на насочен млаз, и кој е патентиран. Станува збор за микрокапки кои во вид на спреј се вбризгуваат под кожата. Капките се нанесуваат со неверојатна брзина од 720 километри на час и навлегуваат длабоко, 4-5 милиметри под кожата. Третманите се нежни и безболни, а во исто време и интензивни. Со однапред подготвени протоколи, се работи со посебни ампули изработени во стерилни лаборатории во Израел и во Лондон.

Во Alessandro Makedonija пристигна револуционерен и високотехнолошки уред кој трајно ги решава акните и флеките на лицето

Со апаратот се постигнува: трајно отстранување на акни и флеки, лимфна дренажа, затворање на порите, длабински хемиски пилинг и тонус на лицето. Лицето добива помлад изглед, без несакани ефекти.

Во Alessandro Makedonija пристигна револуционерен и високотехнолошки уред кој трајно ги решава акните и флеките на лицето

Овој апарат кој е одобрен од универзитетот во Лајпциг прво стигна во Србија, а од неодамна и во Скопје во салонот „Alessandro“ на ул. Орце Николов бр. 186 во близина на салонот за автомобили „Ми-Да“. Вработените се сертифицирани и обучени за работа со „JetPeel“.

Повеќе за апаратот на: facebook.com/alessandromakedonija.
Телефон за контакт: 071 291 291.

Во Alessandro Makedonija пристигна револуционерен и високотехнолошки уред кој трајно ги решава акните и флеките на лицето

***
Аlessandro Makedonija – од професионалци за професионалци

Alessandro International постои од 1989 година, обезбедувајќи неспоредлив квалитет, ексклузивност и иновативност. Нашите стандарди се постојани: Никогаш не сме задоволни со „добро“ – сакаме да биде „подобро“! Тоа е мото кое нè исполнува со гордост и претставува нашата најголема вредност повеќе од 25 години. #Alessandrointernational е горд на многу ексклузивни патенти, кои ја потврдуваат водечката улога на компанијата во дизајнот на ноктите. Постојаниот развој на иновации, производи со висок квалитет, алатки и сезонски колекции, инспирирани од меѓународните модни трендови, се срцето на филозофијата на Аlessandro Makedonija, која им го нуди на жените ширум светот најдоброто за рацете, нозете и ноктите!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Остави коментар