Влатко Стефановски – Имам една неостварена животна желба…

Дивата свиња од 240 кг, местените фестивали, бакшишите од над 10-ина илјади евра… Сето тоа ќе го зборуваат музичкиот пар Наум Петрески и Зуица Лазова во најпопуларното ток шоу „Еден на Еден“.

Друга музичка легенда пак, Влатко Стефановски ќе раскаже за прилепските корени, многуте гитари кои ги поседува, филмовите кои му оставиле најголем впечаток, а и најголемите негови неостварени желби.

Гледајте ги Жаре и друштвото на Алфа ТВ, оваа сабота во 22.30ч. Ќе биде уште една одлична епизода од „Еден на Еден“, во која како музички гостин ќе го видиме и Тони Зен.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар