Велигденските празници се ближат, Фантазија ви предлага забавни активности со вашите најмали

Велигденските празници се ближат, Фантазија ви предлага забавни активности со вашите најмали

Велигденските празнувања се на чекор од нас. Како секоја пролет досега, така и оваа ќе ни донесе слободно време кое можеме да го посветиме на семејството и на многуте традиционални обичаи на кои најмногу се радуваат дечињата. Затоа ви предлагаме убаво да ги осмислите слободните активности со нив. Со малку фантазија и многу љубов, вработете ги вредните рачиња и од кујната направете вистинска работилница од која не само што ќе произлезат неверојатни дела туку и ќе поминете квалитетно и незаборавно дружење со вашите најмили.

Велигденските празници се ближат, Фантазија ви предлага забавни активности со вашите најмали

Покрај празничното фарбање на велигденските јајца, работилницата можете да ја засладите со декорирање на нешто многу вкусно. Готовата мешавина за подготовка на мафини од Fantasia е толку едноставна што и самите дечиња ќе се снајдат и ќе можат да ги подготват за печење. Инаку Fantasia е линија на полуготови мешавини за подготовка на десерти, произведена од македонската компанија за кондиторски производи Макпрогрес и овозможува брза и лесна подготовка на мафини, колачи, палачинки, вафли и крекери, како и широка палета на додатоци за декорирање на десерти и додатоци за печење.

Но, најинтересниот дел доаѓа со декорирањето на тема Велигден. Ви предлагаме фантазијата да им ја препуштите исклучиво на децата, па дури и по цена на малку повеќе извалкани кујнски елементи и чинии. А за овој дел од работата Фантазија има подготвено посебна линија на производи наменети токму за декорирање составена од фондан во три бои (сина, бела и розова), какао капки, шарени трошки и лушпи за декорација.

За да ве поттикнеме вас но и малите прстиња, во продолжение ви предлагаме неколку интересни тематски декорации.

Велигденските празници се ближат, Фантазија ви предлага забавни активности со вашите најмали

Велигденските празници се ближат, Фантазија ви предлага забавни активности со вашите најмали

Велигденските празници се ближат, Фантазија ви предлага забавни активности со вашите најмали

Велигденските празници се ближат, Фантазија ви предлага забавни активности со вашите најмали


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар