Прочистете го воздухот во домот со природна елка!

Прочистете го воздухот во домот со природна елка!

Новогодишната природна елка изгледа поубаво, на игличките се лепат прашината и нечистотиите, ефикасно го прочистува воздухот во домот…

1-prochistete-go-vozduhot-vo-domot-so-prirodna-elka-kafepauza.mk

Природните елки кои се уште се живи дрвја со корени и земја, се добри за амбиенталниот воздух во просторијата каде се поставени, бидејќи на игличките на зимзелените дрвја и грмушки се лепат секакви прашини и нечистотии, и брзо и ефикасно го прочистуваат воздухот во домот. Новогодишната природна елка, секако ќе изгледа многу поубаво од вештачката и ќе го разубави вашиот дом.

Опција се и природните зимзелени дрвја засадени на прозорец, на балкон или околу влезот во домот, бидејќи во тој случај служат како штит од прашина и бучава, а придонесуваат и за квалитетот на воздухот. По празниците треба да се насадат некаде надвор.

2-prochistete-go-vozduhot-vo-domot-so-prirodna-elka-kafepauza.mk

3-prochistete-go-vozduhot-vo-domot-so-prirodna-elka-kafepauza.mkВо градинарскиот центар ФОЈА е во тек новогодишна продажна акција на елки. Со секоја купена елка добивате гратис „Божиќна звезда“ – Euphorbia, греано вино и топло чајче. Акцијата ќе трае до 29 декември од 16-19 часот, освен понеделник 26-ти декември кога ќе трае до 17.30 часот. Во градинарскиот центар ФОЈА ќе најдете голем избор на различни декоративни садници кои со својот изглед, форма и боја едноставно воодушевуваат и се вистински украс во дворот.

https://www.facebook.com/GradinarskiCentarFoja

Ве очекуваме. Сите сте добродојдени!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар