Незаборавна новогодишна ноќ на плоштадот Македонија

Незаборавна новогодишна ноќ на плоштадот Македонија

  • Организација на Градот Скопје и поддршка од Т-Мобиле и Македонски Телеком
  • Популарна македонска музика и забава до раните утрински часови

Незаборавна новогодишна ноќ на плоштадот Македонија

И оваа година градот Скопје со поддршка на Македонски Телеком и Т-Мобиле Македонија го организираат традиционалниот дочек на Новата година, на плоштадот Македонија.

За највеселата ноќ граѓаните ќе се забавуваат со музиката на македонските и воедно интернационални ѕвезди Калиопи и Тијана, Мустафа Имери, младиот но реномиран музички уметник и интерпретатор на народни и забавни нумери, како и добро познатите Роберт и Панки, со своите добро докажани динамични настапи.

Новогодишниот концерт ќе започне во 21.00 часот, a се очекува да трае до раните утрински часови. Вистинска кулминација ќе се случи точно на полноќ кога небото над Скопје ќе го осветли спектакуларен огномет.
И оваа година се очекува одлична забава со познати музички рефрени, динамични настапи, врвни аудио визуелни ефекти, како и незаборавен огномет.

Градот Скопје, Т-Мобиле и Македонски Телеком ги канат сите граѓани што сакаат да ја дочекаат Новата година на отворено, да бидат дел од овој настан вреден за паметење.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар