Моја Кравица прашува: Што го буди детето во вас?

Моја Кравица прашува: Што го буди детето во вас?

Викендов бевме сведоци како децата од емисијата на Ивце Пивце „Горе долу сите сме еднакви“, познатите ликови Давид и Каја, беа во потрага по вистинските деца.

Моја Кравица прашува: Што го буди детето во вас?

Во улична анкета на случајните минувачи им беше поставено прашањето: „Што го буди детето кај вас?“

Многу интересни одговори, многу спонтани реакции и лудории, многу забава и смеа со Давид и Каја кои го имаат одговорот: Чоколадното млеко Моја Кравица го буди детето во секој од нас!

Погледнете го ова забавно видео и уживајте! Ние ви ветуваме дека ќе ве инспирира и ќе ве поттикне барем за кратко и вие да се почувствувате како дете!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар