Тројца случајни момци пеат заедно и притоа „разбиваат“

Тројца случајни момци пеат заедно и притоа „разбиваат“

Објавувачот на ова видео шетал кога случајно го забележал дечкото потпрен на ѕидот од една продавница и решил да го снима бидејќи звучел одлично. Набрзо нему му се приклучува случаен минувач, а на крајот доаѓа и трет и тие во реално време буквално создаваат ново музичко дело. Ова е музиката во својата наједноставна форма, резултат на спонтаност, креативност, чувство за ритам и само еден инструмент за придружба. Фантастични се!
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар