Топ 20 песни за после раскинување

Топ 20 песни за после раскинување

Врските се убави додека траат, но раскинувањата знаат да бидат толку болни, што можат да не фрлат во депресија, да не остават без желба за преболување, без волја за што било…

Топ 20 песни за после раскинување

Еве еден брз рецепт: изнаслушајте ги овие 20 песни или изберете неколку кои ќе ги вртите постојано, дозволете си да се чувствувате така како што природно ви доаѓа, а кога веќе ќе ви се смачи од самите себеси, излезете надвор и почнете одново.

Ако некому му успее, може слободно да го сподели своето искуство подолу.

1. The Smiths – “I Know It’s Over”

2. Britney Spears – “Stronger”

3. Destiny’s Child – “Survivor”

4. Cee-Lo – “F**k You”

5. Kelly Clarkson – “Since U Been Gone”

6. Alanis Morissette – “You Oughta Know”

7. Gloria Gaynor – “’I Will Survive”

8. Stars – “Your Ex-Lover Is Dead”

9. Ben Folds Five – “Song For The Dumped”

10. 2Gether – “The Hardest Part Of Breaking Up”

11. The Cure – “Pictures Of You”

12. N Sync – “Bye Bye Bye”

13. The Postal Service – “Against All Odds”

14. The Get Up Kids – “Mass Pike”

15. Rilo Kiley – “Breakin’ Up”

16. Ace Of Base – “Don’t Turn Around”

17. Janis Joplin – “Piece Of My Heart”

18. No Doubt – “Don’t Speak”

19. The Good Life – “ORourkes, 1: 20 A.M.”

20. Grizzly Bear – “Knife”

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Angela Reply

  kolku se glupi pesnive… ne se bash za posle raskinuvanje…

 2. Марија Reply

  pink – so what е многу добра песна за после раскинување 🙂

 3. girl18 Reply

  i cher- strog enough

 4. :)) Reply

  Beyonce Irreplaceble ubedlivo 🙂

 5. v Reply

  http://www.youtube.com/watch?v=9o5yAwGs_34 ovaa ja slusav 100 pati na den 2 meseci po red posle vrska , pozzz

 6. lale Reply

  i sex od goran bregovic e dobra posle raskinuvanje:))

 7. Elly Reply

  LoL..
  fintata so pesnive e da se raspolozhite i da se vratite vo zhivot..
  a ne ushte tolku da padnete pod depresija -.-

 8. kloe Reply

  so pesnite uste poveke bi padnala vo depresija 🙂

 9. Elena Reply

  Џенис Џоплин покрај вакви песни….. :S

 10. Iva Reply

  ne mi pomognaa mnogy pesnive :S

 11. lokica Reply

  you oughtta know :))))))))) definitivno me potsetuva na mene hahhaha
  ne znam kolku pati ja imam preslusano i ne mi e zdosadena, a togas bas mi pomogna da ja isfrlam od sebe celata lutina i nervoza koja ja cuvstvuvav
  btw….tekstot e kako za mene pisuvan, zatoa mi odgovara :)))

 12. Антонио Reply

  2. Britney Spears – “Stronger”

 13. рибичка Reply

  Bonnie Tyler – Total eclipse of the heart

Остави коментар