Совршен мешап од големите хитови на Ед Ширан и Сем Смит

Совршен мешап од големите хитови на Ед Ширан и Сем Смит

Ед Ширан и Сем Смит се дел од групата на најголемите светски музички ѕвезди во моментов. Имаат сличен музички стил, па веројатно оттаму и идејата на младите музичари Сем Тсуи и Кејси Бривс да направат мешап од нивните големи хитови, „Thinking Out Loud“ на Ед Ширан и „I’m Not The Only One“ на Сем Смит. Иако се работи за песни со сосема различна тематика, тие се доста слични и одлично се дополнуваат.

Иако на овој мешап може да гледате како на доказ за тоа колку си личат денешните хитови еден на друг, сепак не може да се негира дека ова звучи одлично.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар