„Rolling in the Deep“ отпеана од 71 различен изведувач

Лук Бергерон или познат како „Zapatou“ направил едно интересно видео на кое ќе ја чуете песната „Rolling in the Deep“ од Адел во едно поинакво издание. Станува збор за микс од 71 различно видео на кои е изведена оваа песна, составени во една хармонична целина.

„Rolling in the Deep“ отпеана од 71 различен изведувач

Компилацијата од различни гласови и интерпретации прават една интересна верзија, која заслужува да биде чуена. Целосната листа од видеата кои се употребени за изработката на ова видео, можете да ја најдете веднаш под видеото на Јутјуб.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар