Рет и Линк со оригинална песна и видео спот за изумирањето на китовите

Во ова музичко видео Рет и Линк пеат за изумирањето на китовите и колку ние луѓето, со нашиот начин на живеење, едноставно немаме избор освен да придонесуваме за нивната смрт. Песната е истовремено многу тажна, но и забавна и креативна и без сомнение ќе ве натера да се замислите!

Рет и Линк со оригинална песна и видео спот за изумирањето на китовите

Рет и Линк со нивниот добро познат шарм и хумор се обидуваат да ја доближат оваа застрашувачка тема до пошироката публика и како што можете да видите, им успева. Во продолжение погледнете го видеото и дознајте зошто тоа е веќе над 500.000 пати прегледано.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар