Плејлиста со #КвалитетнаМузика инспирирана од македонските твитерџии

Плејлиста со #КвалитетнаМузика инспирирана од македонските твитерџии

Потребна ви е добра музичка плејлиста, но никогаш не успевате да најдете доволно време за да ја составите? Нема проблем. Твитерџиите го направија тоа за вас. Сè започна со неколку музички предлози од @TheTetka на хаштагот #КвалитетнаМузика кои брзо прераснаа во голема Твитер забава која траеше до раните утрински часови.

Мора да признаеме дека сите оние кои учествуваа навистина се разбираат во добра музика. На тајмлајнот можеа да се видат и постари и понови песни од сите жанрови. Иако беше многу тешко да се одберат само 20 песни од сите предложени, ние сепак успеавме да составиме одлична музичка плејлиста. Имајте си убаво попладне.

Плејлиста со #КвалитетнаМузика инспирирана од македонските твитерџии

Nirvana – Smells Like Teen Spiritпредложено од @TheTetka

The Beatles – Let It Beпредложено од @El_Guaje___

The Eagles – Hotel Californiaпредложено од@Spirit_Scarlet

Michael Jackson – Dirty Dianaпредложено од @StolePreciOus

Aretha Franklin – Rocksteadyпредложено од @EnkriptiranaTa

AC/DC – Whole Lotta Rosieпредложено од @PetarDogov

RUN-DMC – It’s Trickyпредложено од @lokaleniritant

Mariah Carey ft. Whitney Houston – When You Believeпредложено од @__primadona

Таму кај што си – Ристо Самарџиевпредложено од @Ljube_A

Sarah Brightman & Andrea Bocelli – Time to Say Goodbyeпредложено од @TheTetka

Rolling Stones – Angieпредложено од @__primadona

Jimi Hendrix – Little Wingпредложено од @DZAJO555

Louis Armstrong & Ella Fitzgerald – Dream A Little Dream Of Meпредложено од @SharenaMarsovka

Boys Are Back In Town – Thin Lizzyпредложено од @ShumechaTableta

Frank Sinatra – My Wayпредложено од @FollowTheBlackO

Joan Jett & the Blackhearts – I Love Rock n’ Rollпредложено од @Emilija_Gievska

Ben E. King –  Stand by meпредложено од @philosopher_mk

Chris Isaak – Wicked Gameпредложено од @Kljomparka

Тоше Проески – Зајди, зајдипредложено од @edno_devojce

The Fugees – Ready or Notпредложено од @FollowTheBlackO


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

 1. Име Reply

  Ова може е нај клише и просечната плејлиста на сите времиња.

  • Кафе пауза Reply

   Како клише, па ги има Ристо Самарџиев и Џими Хендрикс 🙂

 2. lil_miss_sunshine Reply

  ООО токси!!! 😀 ♥

Остави коментар