Песната „Roar“ од Кети Пери отсвирена на традиционални кинески инструменти

Кети Пери неодамна го одржа својот прв концерт во Кина, а по тој повод Кинескиот национален оркестар ѝ приредил возбудлив дочек. Тие ја отсвиреле песната „Roar“ на традиционални кинески инструменти, а пејачката на ова пријатно изненадување одговорила со изјавата:

„Многу убаво… Никогаш не сум слушнала музика која е така изведена. Ова беше многу духовно искуство за мене. Скоро трепките ќе ми отпаднеа од плачење.“
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар