Најубавите балади од кралот на рокенролот, Елвис Присли, на кои и денешните жени не можат да одолеат

Елвис Присли, во август 1953 година, ја посетил канцеларијата на „Sun Records“ со намера да ги сними песните „My Happiness“ и „That’s When Your Heartaches Begin“ на грамофонска плоча како подарок за својата мајка. Но, кога снимателите го слушнале неговиот глас, на сите им било јасно дека тој е ѕвезда.

10 најубави балади од кралот на рокенролот, Елвис Присли, на кои и денешните жени не можат да им одолеат

Во својата музичка кариера, кралот на рокенролот снимал бројни хитови, а особено е запаметен по своите романтични мелодии во кои и денес се заљубуваат многу генерации, а жените сѐ уште паѓаат на колена. Погледнете ја оваа листа и уживајте во најубавите мелодии кои некогаш биле снимени.

1. „Love me Tender“

2. „Can’t Help Falling in Love“

3. „It’s Now or Never“

4. „Are You Lonesome Tonight?“

5. „Always On My Mind“

За да погледнете уште пет прекрасни балади, преминете на наредната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар