Мешап кавер од 2 песни на Тејлор Свифт со кој и таа самата е опседната (исто како нас!)

Знаете како велат, имитацијата е еден вид ласкање. Но, Луиса Вендорф и Девин Досон можно е да не се согласат со оваа изрека. По објавата на нивното ново видео кое вклучува мешап кавер од хитовите „Style“ и „Blank Space“, Тејлор Свифт твитнала дека е опседната. И покрај тоа што овие песни се малку поразлични од оригиналите, сепак тие се подеднакво прекрасни за слушање. Но, не мора да ни верувате нам – послушајте ја самата Тејлор Свифт која верува дека има нешто магично во ова видео. Погледнете…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Viviana Reply

    Мешап кавер? Не.
    И, „исто како и НИЕ“.

Остави коментар