Две момчиња ја добија највисоката пофалба од Сајмон на шоуто „Britain’s Got Talent“

15-годишниот Чарли и 13-годишниот Леондри се музичко дуо попознати под името „Bars & Melody“. Тие во шоуто „Британија има талент“ настапуваа со песна која Леондри сам ја напишал, песна која во себе носи моќна порака за насилството во училиштата.

„Почнав да рапувам затоа што имав проблеми во основно училиште. Многу често бев малтретиран“, вели Леондри. „Кога бев нерасположен јас ги запишував моите мисли во форма на рап. На некој начин се изразував со тоа што го пишував.“

Две момчиња ја добија највисоката пофалба од Сајмон на шоуто „Britain's Got Talent“

Чарли вели дека музиката му помогнала на Леондри да се чувствува посилно и дека да не била таа, тој немало да има самодоверба. Нивниот талент е исто толку импресивен како и зборовите во песната, а нивниот неверојатен настап ја натера публиката да стане на нозе. Но, она што е уште поинтересно е дека тие успеаја да го натераат Сајмон да го притисне златното копче кое ги испраќа директно во шоуто. Искрено се надеваме дека овие две момчиња ќе успеат заедно да стигнат многу далеку. Погледнете го нивниот настап и слушајте ги внимателно сите зборови кои тие ги пеат…
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар