Дали „Bonka Time“ е новата „Gangnam Style“? Погледнете го видео спотот и одлучете самите!

Нема сомнеж дека корејскиот поп, односно К-ПОП, почнува полека да го освојува светот, но дали предвидувањата на љубителите на овој жанр за оваа песна се реални или само оптимистични? Ние ја слушнавме песната, го погледнавме видеото и не сме сигурни дали ги има сите потребни елементи за да ја достигне славата на Gangnam Style, но оставаме на вас самите да одлучите.

Дали „Bonka Time“ е новата „Gangnam Style“? Погледнете го видео спотот и одлучете самите!

Да, музиката е заразна, зборовите лесно певливи иако половина и повеќе не ги разбираме, а пејачот е интересно и будалесто шармантен, но изгледа Псај ги помести толку високо границите, што можно е никој, никогаш да не може да ги сруши – дури ни тој самиот! Се согласувате? Пишете ни во коментарите подолу…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

 1. Гоки од Муртино Reply

  Ова не е напис. Ти се уклучил аутoплеј на Јутјуб и демек имаш текст. Ако ти е целта да не испровоцираш, ја постигна.

 2. kiki Reply

  Ова е само лоша имитација на Псај и е далеку од квалитетот на Корејскиот поп. И има далеку поквалитетни изведувачи на К-поп сцената од Псај Корејската музичка индустрија е една од најразвиените во светот па дури е подобра и од америчката. Не може вакви песни да им парираат

 3. Некој Reply

  Не е.

 4. annie Reply

  Како обажавател на Корејската музичка индустрија да ви појаснам неколку нешта.
  1. Ова не е ниту малку поврзано со Кпоп.Ова е амерички глупости и имитации.
  2.Корејската музичка индустрија е една од најнапредните и најкомпицираните, секој корејски пејач се подготвува за нивната прва песна со години а и после тоа за секоја наредна.
  3.Да, Псај е еден од најпознатите кпоп музичари но кпоп а исто и Псај е многу повеќе од Gangnam Style.
  4.Ако сакавте да напишете за кпоп оти не напишавте за нешто што уствари беше актуелно и низ цела Америка-победата на BTS на BBMA.

Остави коментар