„Bad Romance“ отсвирена на една гитара, но со четири раце

Популарната песна на екстравагантната пејачка Лејди Гага, „Bad Romance“, која само на Јутјуб собра околу 380 милиони гледања, доби нова интересна акустична верзија. Имено, Патрик Гоубл и Донован Киркпатрик со ова видео, каде што заеднички и истовремено ја свират песната на една гитара, станаа толку популарни што беа повикани да ја свират својата верзија во „The Tonight Show“ со Џеј Лено.„Bad Romance“ отсвирена на една гитара, но со четири раце Звучат фантастично. Што мислите вие?

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар