За добар почеток на денот: 8 инспиративни цитати за кафето

Кога има кафе, тогаш ништо не е досадно и сѐ изгледа подобро: Одењето на работа, читањето книги, шетањето на кучето, цртањето… Дури и кога не правите ништо, кафето може тоа да го претвори во чиста поезија. За многумина, тоа е првото нешто што се прави наутро. Кафето ги зближува луѓето и со години стои како симбол за удобноста кој го чувствуваме само кога сме дома. Има толку многу видови кафе и секој од нив е правилниот начин да се започне денот. Во тој контекст, прочитајте ги овие инспиративни цитати за кафето проследени со интересни илустрации од познатата продавница „Lingvistov“.

1. Поема за утрата

Поема за утрата: Кафе, кафе, кафе, кафе, кафе. Сите замолчете. Кафе.

Поема за утрата: Кафе, кафе, кафе, кафе, кафе. Сите замолчете. Кафе.

2. Ги обожавам деновите кога…

Ги обожавам деновите кога единствениот проблем ми е изборот помеѓу чај или кафе?

Ги обожавам деновите кога единствениот проблем ми е изборот помеѓу чај и кафе

3. Можеби кафето е зависно од мене?

Сте се запрашале ли некогаш: Можеби кафето е зависно од мене?

Сте се запрашале ли некогаш: „Можеби кафето е зависно од мене?“

4. Мислам дека нема да има доволно кафе

Мислам дека нема да има доволно кафе и средни прсти за да се помине денот.

Мислам дека нема да има доволно кафе или средни прсти за да се помине денешниот ден

5. Водата е есенцијална

Водата е најсуштинскиот елемент на животот, бидејќи без вода не можете да направите кафе.

Водата е најсуштинскиот елемент на животот, бидејќи без вода не можете да направите кафе

6. Нема кафе, нема работа

Нема кафе, нема работа.

Нема кафе, нема работа

7. Ништо не е невозможно

Со доволно кафе, ништо не е невозможно.

Со доволно кафе, ништо не е невозможно

8. Но најпрвин, кафе

Но најпрвин, кафе.

Но најпрвин, кафе


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар