Вкусно смуди со кафе и таан

Вкусно смуди со кафе и таан

Кој рече дека не можете да појадувате десерт? Микс од кафе, таан, банана и авокадо – ова смуди е навистина вкусен почеток на денот.

Вкусно смуди со кафе и таан

Потребни состојки:

  • 250 милилитри овесно млеко
  • 125 милилитри разладено кафе
  • 2 лажици таан
  • половина зрело авокадо
  • 200 гр замрзнати парчиња банана
  • 1 лажица какао
  • ⅛ лажичка цимет
  • 1 лажичка јаворов сируп или мед по вкус

Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека не се соединат. Вашето смуди е готово! Добар апетит!

Пробајте го и овој одличен рецепт за кафе со банана.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар