Вкусно кафе со бело чоколадо

Вкусен топол напиток, со победнички вкус…Вкусно кафе со бело чоколадоПотребни состојки (за 6 порции):

  • 85 грама бело чоколадо на парчиња
  • 500 мл пола/пола
  • 500 мл топло филтер кафе
  • шлаг

Начин на подготовка: Миксот од млеко и слатка павлака, заедно со чоколадото сипете ги во тенџере кое ќе го ставите на оган и потоа убаво мешајте додека не се соединат состојките. Во него сипете го и свареното кафе, а потоа распоредете го во 6 шолји за кафе. Одозгора декорирајте со шлаг и чоколаден сируп или цимет.
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар