Социјалните мрежи објаснети со помош на кафето

Нови социјални мрежи се појавуваат толку често што само оние кои будно ги следат трендовите можат да останат во чекор со нив. Ако се мачите да ја разберете функцијата на некои од нив, следниот инфографик ќе ви ги разјасни дилемите. Креација е на Marketplace Maven кои го искористиле кафето за да ги опишат специфичните функции на социјалните мрежи кои се хит во моментов.

Социјалните мрежи објаснети со помош на кафето

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. kate Reply

    aj nekoj da mi gi zapise linkovite od stranite ? 😀

Остави коментар