Скриените значења зад она што го велиме

„Секогаш има мала вистина зад секое ‘се шегувам’. Секогаш има знаење зад секое ‘не знам’. Секогаш има емоции зад секое ‘не ми е грижа’. Секогаш има болка зад секое ‘добро сум’.“

(1) skrienite-znachenja-zad-ona-shto-go-velime-www.kafepauza.mk

Искористете ја сликата како десктоп позадина
(2000×1334)Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар