Шејк од Бејлис со вкус на кафе

Шејк од Бејлис со вкус на кафе

Релаксирајте се со вкусен шејк од Бејлис кој има вкус на кафе… Шејк од Бејлис со вкус на кафеПотребни состојки:

  • 50 мл Бејлис со вкус на кафе
  • 2 поголеми коцки мраз

Начин на подготовка: Во блендер ставете ги коцките мраз, а потоа додадете Бејлис кој има вкус на кафе. Состојките матете ги додека не добиете пенеста смеса. Сервирајте го шејкот во висока чаша и декорирајте со зрна кафе или форми од карамелизиран шеќер.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

Извор:


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар