Пијано капучино

Алкохолен топол напиток, одличен за пријатен муабет во добро друштво…

Пијано капучино

Потребни состојки:
  • 100 мл инстант кафе
  • 70 мл пола-пола
  • 30 мл ликер од чоколадо
  • 25 мл рум
  • 25 мл коњак
Начин на подготовка:

Сите состојки сипете ги во метален сад и ставете ги на загрена рингла. Измешајте ги убаво и оставете да се загреат. Откако ќе се соединат и загреат, сипете ги во широка шолја и декорирајте со малку цимет.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар