Одлично петочно освежување: Наједноставниот рецепт за коктел од кафе

Одлично петочно освежување: Наједноставниот рецепт за коктел од кафе

Викендот започнува и конечно е време да се опуштите и да ги наполните батериите. Зошто да не се почестите со малку поинакво кафе кое ќе внесе промена во вашето секојдневие? Нема ништо подобро од коктел со кафе и сигурно досега сте прочитале повеќе рецепти, но овој е наједноставниот без многу потребни производи…

Одлично петочно освежување: Наједноставниот рецепт за кафе

Потребни состојки:
  • 400 милилитри кафе
  • 400 милилитри вотка
  • Шлаг пена
  • Рендана чоколада
Начин на подготовка

Во блендер добро изматете ги кафето и вотката и потоа украсете го коктелот со шлаг пена и рендана чоколада.

Бидете креативни и уживајте во коктелите!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар