Мока со портокал

Мока со портокал

Силно кафе со освежителен шмек

Мока со портокал

Потребни состојки:
  • една шолја сварено мока кафе
  • 2 лажици сок од портокал
  • 2 лажици млеко
  • една лажица шеќер
  • една лажица какао
Начин на подготвка:

Во шолјата со кафето додадете ги сите останати состојки и мешајте додека добро не се соединат. По желба можете да украсите со крем и со рендана кора од портокал.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар