Магична комбинација: Со две лажички во утринското кафе до витка линија

Утринското кафе е ритуал без кој повеќето луѓе не можат да го замислат почетокот на денот. Доколку и вие сте љубител на кафе, веројатно ќе сакате да го пробате овој едноставен рецепт, за кои велат дека има магично дејство.

(1) Магична смеса: Со две лажички во утринското кафе до витка линија

Станува збор за додаток што ќе го направи вашето кафе повкусно, а истовремено и ќе ви помогне да ги изгубите вишокот килограми.

Потребни состојки:
  • 170 милилитри кокосово масло
  • 170 грама мед
  • 1 кафена лажичка цимет
  • 1 кафена лажичка какао (по желба)
Начин на подготовка:

Сипете ги сите состојки во еден сад и мешајте додека убаво не се соединат. Потоа добиената смеса префрлете ја во стаклена тегла или сад со капак.

Наутро, додавајте по 1 до 2 лажички од смесата во кафето што сте го подготвиле, додека тоа е сè уште жешко. Промешајте околу 5 секунди и потоа можете да уживате. Оваа смеса ќе го поттикне вашиот метаболизам и со тоа ќе ви помогне во губењето на вишокот килограми. Исто така, ќе го збогати вашето кафе со неверојатен вкус.

За авторот
Книжевник, новинар, сонувач... Го обожува утринското кафе без шеќер. Верува дека убавите нешта се кријат во мали и едноставни пакувања.

Поврзани содржини

Остави коментар