Кремасто кафе со ванила

Кафе со силен вкус на ванила

Кремасто кафе со ванила

Потребни состојки (за 3 шолји):
  • 5 лажици кафе
  • 250 мл вода
  • 4 лажици шеќер
  • 2 лажици прашок за пудинг од ванила
  • 500 мл млеко
Начин на подготовка:

Сварете го кафето без да му додавате шеќер. Во посебен сад измешајте ги прашокот за пудинг од ванила и шеќерот, а потоа додајте ги и кафето и млекото. Кремастото кафе со ванила послужете го студено.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар