Капучино во мраз (Cappuccino on ice)

Вкусно, привлечно и неодоливоКапучино во мраз (Cappuccino on ice)Време на подготовка: 5 минути

Потребни состојки:

  • 150 милилитри сварено капучино
  • 40 милилитри засладено кондензирано млеко
  • Шлаг пена
  • 10 милилитри екстракт од ванила
  • Мраз во коцки

Начин на подготовка: Во сад измешајте го капучиното и млекото. За време на мешањето постепено додавајте половина од шлаг пената и целиот екстракт од ванила. Смесата ставете ја во дебела стаклена чаша полна со коцки мраз и декорирајте со остатокот од шлаг пената.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар