Калуа еспресо мартини (Kahlua Espresso Martini)

Интересен и несекојдневен пијалак за љубителите на кафеКалуа еспресо мартини (Kahlua Espresso Martini)Време на подготовка: 3 минути

Потребни состојки:

  • 30 милилитри калуа
  • 20 милилитри вотка
  • 15 милилитри еспресо

Начин на подготовка: Сите споменати состојки ставете ги во шејкер за коктели. Во него додадете неколку коцки мраз и силно протресете. Добиената смеса ставете ја во заледена чаша за мартини.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Beytiful Girl Reply

    super e voa :))

Остави коментар