Калуа еспресо мартини (Kahlua Espresso Martini)

Интересен и несекојдневен пијалак за љубителите на кафеКалуа еспресо мартини (Kahlua Espresso Martini)Време на подготовка: 3 минути

Потребни состојки:

  • 30 милилитри калуа
  • 20 милилитри вотка
  • 15 милилитри еспресо

Начин на подготовка: Сите споменати состојки ставете ги во шејкер за коктели. Во него додадете неколку коцки мраз и силно протресете. Добиената смеса ставете ја во заледена чаша за мартини.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Beytiful Girl Reply

    super e voa :))

Остави коментар